Poniedziałek 12.04.2021

liczba odwiedzin: 1931947

AKTUALNOŚCI

GALERIA ZDJĘĆ

WYCIECZKI

2018/2019

SPEKTAKL "MY, DZIECI Z DWORCA ZOO"

4 czerwca br. uczniowie naszej szkoły udali się do CHCK,  by obejrzeć  w spektakl „My, dzieci z dworca ZOO”. Spektakl został przygotowany przez teatr profilaktyczny Alert z Wrocławia. Akcja  sztuki rozgrywa  się w Berlinie w latach 70-tych XX wieku i jest oparta na autentycznych wydarzeniach. Tematyka spektaklu dotyczy uzależnienia od narkotyków.  (Wioleta Lisoń)

WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA - kurs pilotażu wycieczek i rezydenta

Dzisiaj, tj. 29.03.2019r., uczestnicy kursu pilotażu wycieczek i rezydenta odbywają zajęcia praktyczne w Oświęcimiu.

WYCIECZKA NA SŁOWACJĘ - kurs pilotażu wycieczek i rezydenta

W ramach kursu pilotażu wycieczek i rezydenta, współfinansowanego ze środków EFS, uczestnicy kursu udali się 28.03.2019. na wycieczkę na Słowację.

SWEET TARGI W KATOWICACH

W dniu 25.03.2019 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w 10 jubileuszowych Sweet Targach w Katowickim MCK pod opieką p.Magdaleny Malcherczyk.

WYCIECZKA DO ARESZTU ŚLEDCZEGO

Dnia 28 lutego 2019 r. klasa 3A była na wycieczce w Areszcie Śledczym w Bytomiu. Uczniowie zobaczyli nowo otwartą wystawę ,,Izolacja a rzeczywistość więzienna”, która przedstawiała areszt dawniej i dziś. Funkcjonariusze omówili poszczególne eksponaty zgromadzone w ramach wystawy między innymi: urządzenia dawnego oddziału chirurgicznego, okulistycznego, wyposażenie celi mieszkalnej. Ciekawą atrakcją była również wystawa różnych przedmiotów połkniętych przez ludzi, przebywających w środowisku więziennym. Ponadto został wyświetlony film pt. „Więzienie- stracony czas”. Uczniowie również zapoznali się z problematyką więziennictwa.

 

LEKCJA TEATRALNA W TEATRZE ROZRYWKI

 

"Wariacje na aktora, widza i scenę" - 05.02.2019. uczniowie klas  3a, 3b i 3c ZSG-U w ramach sztuki retoryki wzięli udział w lekcji  opowiadającej o roli dźwięku, rytmu i muzyki w przedstawieniu teatralnym. Lekcja miała charakter interaktywny. Uczniowie  wraz z aktorami mieli możliwość współtworzenia dźwiękowej partytury przedstawienia. Było dowcipnie, niezbyt mądrze..., ale i pouczająco. Młodzież była zachwycona taką  formą  spotkania z teatrem. Opiekę nad uczniami pełniła mgr  W. Lisoń 

WYCIECZKA DO ŁUBOWIC

17 stycznia uczniowie klasy 3 B i 4 A Technikum, wraz z uczniami z ZST im. M. Batko, udali się na wycieczkę do Łubowic, do Centrum Kultury im. Josepha von Eichendorffa.  Młodzież wysłuchała bardzo interesującego wykładu na temat życia i twórczości tego romantycznego poety. Po zwiedzeniu Muzeum odbyła się gra w podchody. Całe przedsięwzięcie zamknął pyszny obiad, który umił nam czas. 

Opiekunami wycieczki były: p. M. Król i W. Lisoń

WYCIECZKA NA SZCZYT KLIMATYCZNY W KATOWICACHWYCIECZKA NA SZCZYT KLIMATYCZNY W KATOWICACH

7  grudnia delegacja uczniów naszej szkoły z klasy IV A uczestniczyła  w prezentacji krajów z poszczególnych kontynentów w ramach Szczytu Klimatycznego ONZ w Katowicach COP 24. Była to doskonała okazja poznania przebiegu najważniejszych globalnych dyskusji, negocjacji klimatycznych oraz bogactwa kulturowego i postępu technologicznego różnych regionów świata.

CAKE FESTIVAL POLAND 2018 - DZIEŃ DRUGICAKE FESTIVAL POLAND 2018 - DZIEŃ DRUGI

W dniu 24 paździenika druga grupa młodzieży naszej szkoły wzięła udział w tegorocznej edycji Cake Festiwal Poland w katowickim Spodku. Nasi przyszli cukiernicy uczestniczyli w pokazach cukierniczych, mieli możliwość zobaczenia wielu prac konkursowych w różnej tematyce, tj., torty okolicznościowe, babeczki, ciastka, pierniczki dekorowane różnymi innowacyjnymi metodami. Wrócili pełni wrażeń i pozytywnych emocji. 

Zdjęcia wystawowych słodkości w galerii CAKE FESTIVAL POLAND 2018

(M.Malcherczyk)

CAKE FESTIVAL POLAND 2018CAKE FESTIVAL POLAND 2018

23. października klasy 2C i 3C z opiekunami p. J.Wątrobą, I.Giersberg-Mataniak i H. Mansfeld udały się do katowickiego Spodka na CAKE FESTIVAL POLAND

Zdjęcia z wydarzenia w galerii CAKE FESTIVAL POLAND 2018

SEANS FILMOWYSEANS FILMOWY

 W dn.17 października 2018 r. uczniowie klas: 1a, 2b i 4b udali się - pod opieką p. B. Kuglin - Sojdy, M. Heydy i W. Lisoń do kina na film Dywizjon 303. Historia Prawdziawa. Obejrzenie filmu można potraktować jako formę lekcji historii. Film bowiem, w poruszający sposób ukazał realia dramatu młodych polskich lotników., ktorzy bez wahania oddawali życie za wolność.

więcej zdjęć TUTAJ

2B - WYCIECZKA KLASOWA DO ŻYWCA2B - WYCIECZKA KLASOWA DO ŻYWCA

W dniach 03.-04.10.2018r.  klasa 2B udała się pod opieką wychowawcy Wiolety Lisoń i pani Mirosławy Król na wycieczkę do Żywca.

W pierwszym dniu uczniowie zwiedzali Muzeum Browaru Żywiec oraz linię produkcyjną, gdzie jako przyszli technolodzy usług gastronomicznych, mogli zobaczyć, w jaki sposób przebiega proces warzenia piwa.

W drugim dniu, w towarzystwie uczniów ZST nr 2, weszli na Grojec. Wysiłek wspinaczki został nagrodzony pięknym, jesiennym widokiem.

Humory wszystkim dopisały, słoneczko świeciło - czego chcieć więcej? No chyba tylko kolejnego, klasowego wypadu!

więcej zdjęć w galerii

SEANS FILMOWYSEANS FILMOWY

02.października br. klasa 4a udała się do kina na film Denisa Delić'a "DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA".

Wcześniej film zobaczyła już klasa 3c.

Laboratorium Hamilton w Katowicach

14.10.2018r. uczniowie klasy 1b z opiekunami: p. S.Pakosz i H.Mansfeld odbyli wycieczkę przedmiotową do Laboratorium Hamilton w Katowicach.

więcej zdjęć w galerii

Kontakt

  • Zespół Szkół Gastronomiczno-Usługowych
    ul.Katowicka 64
    41-500 Chorzów
  • (+32) 24 11 725

Kontakt

Warsztat Szkolny

ul. Powstańców 6a

41-500 Chorzów


tel. (+32) 24 11 075

Mapa

Poniedziałek 12.04.2021