Środa 08.12.2021

Środa 08.12.2021
liczba odwiedzin: 2410634

AKTUALNOŚCI

GALERIA ZDJĘĆ

WYCIECZKI

2019/2020

SEANS FILMOWY

6 grudnia z okazji Mikołajek klasa 1D wraz z wychowawcą p. K. Borową udała się do Multikina w Katowicach. 

Zobaczyliśmy komedię romantyczną Paula Feiga pt.: "Last Christmas". Film wywoływał u widzów zarówno salwy śmiechu, jak i wzruszył niektórych do łez. Możemy go wszystkim szczerze polecić!

Wyjście do kina było dobrą okazją do integracji klasy.

SEANS FILMOWY

Dnia 27 listopada klasa 2a razem z wychowawcą p. B. Kuglin-Sojdą wybrała się do Mutikina w Galerii Katowickiej na projekcję filmu pt. "Terminator. Mroczne przeznaczenie" w reżyserii Tima Millera. Film spotkał się z pozytywnym odbiorem uczniów. Wspólne wyjście okazało się doskonałą okazją do integracji klasy i umocnienia więzi koleżeńskich.

WYCIECZKA DO MUZEUM "FABRYKA SCHINDLERA"

25.11.2019 r. uczniowie klas maturalnych udali się na wycieczkę do Krakowa w celu zwiedzenia Muzeum - Fabryki Oskara Schindlera.

To już  kolejne miejsce - po wcześniejszym zwiedzeniu Obozu w Oświęcimiu - przypominające o tragicznych wydarzeniach z II wojny światowej i Holocauście. Podczas wycieczki młodzież miała także okazję do zwiedzenia Synagogi Tempel i Cmentarza Żydowskiego, mieszczących się przy ul. Miodowej. Program wycieczki związany był  z problematyką II wojny światowej, którą aktualnie uczniowie omawiają na języku polskim.

Nad młodzieżą opiekę sprawowały: mgr Katarzyna Jaron i mgr Wioleta Lisoń

SPEKTAKL "SAMOTNI W TŁUMIE"

Wczoraj 25.11. klasa 3a i kilka osób z klasy 1a udały się do Pałacu Młodzieży w Katowicach na spektakl pt "Samotni w tłumie".

Była to sztuka wystawiona przez młodych aktorów skłaniająca do refleksji i zastanowienia, czy możliwym jest być właśnie samotnym w tłumie. Tak wiele wciąż słyszymy o ludziach autystycznych, którzy żyją we własnym, wyimaginowanym świecie, tyle słów obija się nam o uszy, mówiących o osobach, które są samotne, nie mają rodziny, przyjaciół. Rodzicom brak czasu dla dzieci. Ludzie coraz częściej i coraz bardziej zagłębiają się w wirtualny świat szukąc tego co dla człowieka najważniejsze: miłości. Słyszymy, że dopiero w tym internetowym świecie potrafią być sobą. Czy tak jest naprawdę? Czy jesteśmy poza tym wszystkim?
Spektakl warty polecenia i obejrzenia.
Opiekunami byli Pani mgr A. Pawera i Pani mgr Karolina Wehowska

WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA DO OŚWIĘCIMIA

30 października uczniowie klas IV wraz z opiekunami - p. W. Lisoń i p. K. Jaron- w ramach wycieczki przedmiotowej z języka polskiego, zwiedzili Muzeum KL Auschwitz- Birkenau.

Poznali historię tego miejsca, ale przede wszystkim historię ludzi, którzy trafili do obozu.

Uczniowie uczcili pamięć pomordowanych pod ścianą śmierci i pomnikiem w Brzezince, gdzie złożyli kwiaty.

Motto: "Kto nie zna historii swojego kraju, skazany jest na jej powtórne przeżycie" towarzyszyło zwiedzającym.

WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA

9 października p. I. Giersberg-Mataniak udała się z uczniami klas 1G i IP na wycieczkę przedmiotową do Restauracji "Łania" w Parku Śląskim.

WYCIECZKA 3B DO WROCŁAWIA

Klasa 3 B w ostatnim tygodniu września udała się na trzydniową wycieczkę do Wrocławia.

Uczniowie zwiedzili Muzeum Wody Hydropolis, ZOO, afrykarium, Ogród Botaniczny, Halę Stulecia, Park Szczytnicki, Ratusz, Most Tumski. Byliśmy też na Targach inspirowanych zdrową żywnością. Późnym wieczorem obejrzeliśmy multimedialny pokaz fontann. Kilku godzinny spacer po ZOO dostarczył niesamowitych wrażeń - fauna, flora i zabytki kultury.  Pogoda i humory  także dopisały.  Wycieczka do Wrocławia udała się wyśmienicie :)

Opiekę nad uczniami sprawowały: wychowawca Wioleta Lisoń i p. Miroslawa Król. 

ŻYWA BIBLIOTEKA

24 września odbyła się kolejna Żywa Biblioteka w Chorzowskim Centrum Kultury. Kilkuset uczniów z chorzowskich i śląskich szkół wzięło udział w tym wydarzeniu. Wydarzenie odbywa się pod patronatem międzynarodowej organizacji Human Library, Żywa Biblioteka Polska, Fundacji Batorego, Fundacji Dzieci i Młodzieży, EEA Grants Iceland, Liechtenstein, Norway.Jak się rozmawia z osobą niewidomą, jak wychodzi się z bulimii, jak znieść docinki i nie dać się pokonać? Na te i wiele innych pytań można było uzyskać odpowiedzi. Czytelnicy mieli okazję przeprowadzić wiele rozmów, które zmieniają punkt widzenia. Celem Żywej Biblioteki jest zmierzenie się ze stereotypowym myśleniem i nauka tolerancji wobec innych.Gościem honorowym Żywej Biblioteki był pan Borys Budka.Pomysłodawcą chorzowskiej Żywej Biblioteki jest p. Aleksandra Zdaniewicz, młodzież ZSG-U udała się do CHCK- u pod opieką p. Wiolety Lisoń i p. Mirosławy Król.

RELACJA FILMOWA Z TEGO WYDARZENIA

SEANS FILMOWY

Dnia 18 września uczniowie klasy 4c technikum wraz z wychowawcą Katarzyną Jaron obejrzeli film pt. "Piłsudski". 

Historia ukazana przez reżysera Michała Rosę, to przede wszystkim próba zaprezentowania postaci samego Józefa Piłsudskiego, który w filmie jawi się jako wielki patriota, człowiek oddany swoim przekonaniom, ale także jako wrażliwy mężczyzna.

W postać Piłsudskiego wcielił się Borys Szyc, a u jego boku można zobaczyć M. Boczarską, M. Dębską oraz wielu innych aktorów młodego pokolenia.

Kontakt

  • Zespół Szkół Gastronomiczno-Usługowych
    ul.Katowicka 64
    41-500 Chorzów
  • (+32) 24 11 725

Kontakt

Warsztat Szkolny

ul. Powstańców 6a

41-500 Chorzów


tel. (+32) 24 11 075

Mapa

Środa 08.12.2021