AKTUALNOŚCI

Sobota 13.08.2022

liczba odwiedzin: 2760758

DZWONKI

0.      7:10 - 7:55

1.      8:00 - 8:45

2.      8:50 - 9:35

3.      9:40 - 10:25

4.     10:35 - 11:20

5.     11:30 - 12:15

6.     12:30 - 13:15

7.     13:20 - 14:05

8.     14:10 - 14:55

9.     15:00 - 15:45

10.   15:50 - 16:35

11.   16:40 - 17:25

12.   17:30 - 18:15

Galeria zdjęć

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

2019/2020

U NAS W SZKOLE NIE MA NUDY

Zapraszamy do obejrzenia relacji z ostatnich dwóch lat działalności Samorządu Uczniowskiego ZSGU:

ILE DO WAKACJI???

24.02.2020r.PONIEDZIAŁEK

Wakacje już za :

18 tygodni

czyli

126 dni

lub

3024 godzin

lub

181 440 minut

lub

10 886 400 sekund

INACZEJ , ROKU SZKOLNEGO ZOSTAŁO

OK. 41%

BEZ WEEKENDÓW DO WAKACJI

ZOSTAŁO

90 DNI

KONIEC

26.06.2020r.

MATURZYŚCI DLA WAS TO TYLKO 9 TYGODNI CZYLI POŁOWA

( POLICZCIE SOBIE)

SZKOLNE WALENTYNKI

W piątek 14 lutego uczniowie Gastro obchodzili DZIEŃ WALENTYNEK.

Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły obdarowani zostali przez Samorządowe Walentynki słodkimi serduszkami upieczonymi przez uczniów pod opieką Pań Sabiny Pakosz i Małgorzaty Heyda. Bardzo dziękujemy za pyszne i cudownie ozdobione ciasteczkowe serduszka.

Nasze Samorządowe Walentynki rozdawały również ponad 70 Walentynek w ramach Poczty Walentynkowej.

Było kolorowo – w szkole królowały kolory czerwony i różowy. Prawie 70% uczniów w tym dniu ubrało się na czerwono lub różowo. Najliczniejszymi klasami były : II a – I miejsce , IV C – II miejsce , 2 c/k i 1 f – III miejsce.

Zorganizowane zostały dwa konkursy. Jury w składzie: Martyna Potopa i Ewa Kowalska – jako przedstawicielki SU, oraz przedstawicielki Grona Pedagogicznego : Panie Anna Kubacka, Iwona Miśtak i Ewa Ptok oceniło prace uczniów w obu konkursach.

1. Na Walentynkową Kartkę.

 I miejsce zajęła uczennica klasy 3 c, II miejsce – uczeń klasy I B, III miejsce – uczennice klasy II a.

2. Na Walentynkowy Wystrój drzwi sal lekcyjnych. Dzięki temu konkursowi na każdym piętrze szkoły było nastrojowo i walentynkowo.

I miejsce  - klasa III a , II miejsce - klasy 2c/k oraz 1 b, III miejsce - klasa I C.

NAGRODA KORCZAKOWSKA - WYNIKI GŁOSOWANIA

5.02. oraz 7.02. uczniowie Gastro brali udział w głosowaniu, które miało na celu nominację jednego nauczyciela naszej szkoły do CHORZOWSKIEJ NAGRODY KORCZAKOWSKIEJ.

Komisja wyborcza podliczyła 10.02. głosy. W wyniku głosowania do Nagrody Korczakowskiej, trzeci rok z rzędu została nominowana Pani Iwona Miśtak.

W głosowaniu wzięło udział 298 uczniów.

Iwona Miśtak – 97 głosów ( 33% głosów)

Krzysztof Borowy – 24 głosy ( 8% głosów)

Adam Lisek – 21 głosów ( 7% głosów)

WALENTYNKI 2020

1. W tym dniu każdy uczeń ubrany w kolorach czerwonym lub różowym będzie zwolniony z pytania. Najliczniejsze
klasy otrzymają punkty w RANKINGU KLAS.

2. POCZTA WALENTYNKOWA – do 13.02. (czwartek) można wrzucać swoje przygotowane Walentynki do skrzynki po lewej stronie tablicy. Ważne, aby były zaadresowane: KLASA + IMIĘ I NAZWISKO.

W dzień WALENTYNEK poczta walentynkowa zostanie dostarczona przez Samorządowe Amorki.

3. KONKURS KLASOWY  Jak w poprzednim roku konkurs polega na niestandardowym, ciekawym pomyśle DEKORACJI WALENTYNKOWEJ drzwi sal lekcyjnych. W piątek komisja złożona z nauczycieli i uczniów wybierze te najciekawsze. Za udział punkty dla klas. Za pierwsze trzy miejsca dodatkowe punkty dla klas w RANKINGU KLAS.

 4. Kartka walentynkowa   To jest konkurs INDYWIDUALNY. Czyli z każdej klasy może wziąć udział dowolna liczba uczniów. Kartki Walentynkowe prosimy przynosić do Pani I. Miśtak (sala 23 lub pokój nauczycielski na II piętrze) do dnia 13.02. WALENTYNKI MUSZĄ BYĆ PODPISANE. Klasa najliczniej uczestnicząca oraz trzy pierwsze miejsca indywidualne będą punktowane w RANKINGU KLAS.

SZKOLNE MIKOŁAJKI

Jak co roku 6 grudnia, uczniów Gastro odwiedził Św. Mikołaj wraz ze swoim orszakiem Śnieżynek. W tym dniu zgodnie z tradycją każdy uczeń w czapce Mikołaja był zwolniony z odpowiedzi, a wszyscy uczniowie otrzymali od Mikołaja słodkie niespodzianki. Dodatkową atrakcją były bonusy od nauczycieli z okazji Szkolnych Mikołajek. Wszyscy uczniowie mogli wybierać z klasowej torebki prezentowej losy, na których około 30 % było losami z bonusami , dzięki którym uczniowie mogą dodać sobie 10% do wybranego sprawdzianu lub kartkówki z różnych przedmiotów. Jak zwykle dzień ten minął z uśmiechem, żartami, zabawami - to nie był zwykły dzień w szkole.

DZIEŃ DYNI

7 listopada  odbył się w naszej szkole po raz drugi  „ DZIEŃ DYNI” organizowany przez  Samorząd Uczniowski we współpracy z Panią Iwoną Miśtak. Kolorami przewodnimi tego dnia były pomarańczowy, zielony i czerwony. Uczniowie ubrani w te kolory zwolnieni byli z odpowiedzi ustnej. Na korytarzach szkolnych królowały te kolory, w kilku klasach nawet 100 % uczniów było ubranych w barwach tego dnia. Dla klas zorganizowany został konkurs na dyniową dekorację drzwi sal lekcyjnych. Uczniowie będą od piątku 8.11. do piątku 15.11. głosować na najlepszą dekorację dyniową. Najważniejszym punktem programu była zupa dyniowa w czterech odsłonach przygotowana przez Panią Izabelę Pieniowską oraz klasę III A, a serwowaną przez uczennice klasy IV A. Wielu uczniom zupa tak smakowała, że spróbowali wszystkich czterech wersji – każda była pyszna i sycąca.

DZIEŃ DYNI

7 listopada Samorząd Uczniowski organizuje Dzień Dyni. W tym dniu obowiązują kolory jesieni: pomarańczowy, czerwony i zielony. Klasy prezentujące się najliczniej w tych kolorach zdobęda punkty w rankingu klas.

Ponadto odbędzie się konkurs klasowy na śmieszną dynię na drzwiach klasy (np. dynia emotikon, dynia kuchareczka, dynia kelnerka itp.) Tu również przyznawane będą punkty w rankingu klas.

Na długiej przerwie będzie można posilić się pyszną zupą dyniową.

XI DZIEŃ GASTRO - DZIEŃ DRESA

29.10. odbył się XI Dzień Gastro – „DZIEŃ DRESA”.

Według tradycji Dnia Gastro, każdy uczeń w dresie był w tym dniu zwolniony z odpowiedzi.

Na dużej przerwie, na naszym szkolnym podwórku odbył się finał tego dnia – przy hip-hopowych przebojach wszyscy gastro-dresiarze mogli wziąć udział w klasowych zdjęciach pamiątkowych.

Między wszystkich dresiarzy rozlosowano bonusy z matematyki, j. angielskiego i biologii – np.  plus 10% z dowolnej kartkówki, dodatkowe NP., czy plus 2 punkty z kartkówki.

W tym roku uczniowie bardzo pozytywnie zaskoczyli nas licznym udziałem w tej imprezie. Na szkolnych korytarzach mogliśmy spotkać prawie 200 dresiarzy + Panią I. Miśtak (opiekun SU) – która zaskoczyła nas dresikiem i adidaskami. Były klasy, w których ponad 90% uczniów przyszło do szkoły w dresach.

Klasy najliczniej uczestniczące – otrzymały punkty w rankingu GASTRO ELITA –KLASA ROKU.

I miejsce – 96% dresiarzy – klasa I A ( 4 punkty)

II miejsce – 91% dresiarzy – klasa I B ( 3 punkty)

III miejsce – 90% dresiarzy – klasa IV B ( 2 punkty)

Pozostałe klasy za udział jak zwykle otrzymały po 1 pkt.

                               UWAGA

Oczywiście teraz od czwartku 31.10. do piątku 8.11. na szkolnym facebooku „Aktualności i wspomnienia z ZSGU” będzie można głosować na najlepszego DRESIARZA GASTRO. Za miejsca na podium dresiarze zdobędą dla swojej klasy dodatkowe punkty w RANKINGU KLAS.

XI DZIEŃ GASTRO - DZIEŃ DRESAXI DZIEŃ GASTRO - DZIEŃ DRESA

29.10. (wtorek) odbędzie się XI DZIEŃ GASTRO - tym razem będzie to DZIEŃ DRESA.

Każdy uczeń w dresie zostanie zwolniony z odpowiedzi.

Na przerwie 12.15 - 12.40 odbędzie się LOSOWANIE BONUSÓW z matematyki, angielskiego i biologii oraz PAMIĄTKOWE ZDJĘCIE na patio szkolnym.

Odbędzie się również KONKURS NA DRESIARZA GASTRO.

Klasy najliczniej uczestniczące otrzymają punkty w rankingu klas "KLASA ROKU - GASTRO ELITA".

GALA "ŁYCH GASTRO"

 

Dnia 11.10.2019 r. w naszej szkole odbyła się akademia  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęli członkowie Samorządu Uczniowskiego którzy wręczając pięknie kwitnące wrzosy w optymistycznie kolorowych doniczkach, nauczycielom oraz pracownikom administracji złożyli najserdeczniejsze życzenia i podziękowania.

Aby uświetnić tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski ponownie postanowił przyznać i wręczyć najlepszym nauczycielom ŁYCHY GASTRO z nadzieją, że Gala Łych Gastro stanie się już w naszej szkole tradycją.

Przedstawicielki Prezydium Samorządu Uczniowskiego Martyna Potopa oraz Ewa Kowalska  poprowadziły uroczystą galę „ŁYCHY GASTRO” .

Do ŁYCHY GASTRO w każdej z pięciu kategorii nominowani byli trzej kandydaci. Nauczyciele nominowani to osoby, które w danej kategorii uzyskały największą liczbę głosów wśród uczniów naszej szkoły.

W kategorii GORĄCY UŚMIECH  nominowani byli Pan Krzysztof Borowy, Pani Magdalena Zielonka oraz Pani Iwona Miśtak

Łychę Gastro w tej kategorii otrzymała Pani Magdalena Zielonka

W kategorii „ SOKOLE OKO” nominowani zostali : Pani Iwona Miśtak, Pan Krzysztof Borowy oraz Pani Magdalena Zielonka.

Łychę Gastro w tej kategorii otrzymał Pan Krzysztof Borowy.

W kategorii „ MISTRZ CIERPLIWOŚCI” nominowani to : Pani  Bielawska Emilia, Pan Krzysztof Borowy oraz Pani Gabriela Kajda-Bek

Łychę Gastro w tej kategorii otrzymała Pani Emilia Bielawska.

W kategorii „SKARBNICA WIEDZY” uczniowie nominowali : Panią Iwonę Miśtak, Pana Adama Liska oraz Pana Krzysztofa Borowego.

ŁYCHĘ GASTRO  w tej kategorii otrzymała Pani Iwona Miśtak.

 

W ostatniej kategorii „ŻARTOWNIŚ ROKU”  nominowani zostali : Pan Krzysztof Borowy, Pani Iwona Miśtak oraz Pan Adam Lisek.

ŁYCHĘ GASTRO w tej kategorii otrzymał Pan Krzysztof Borowy.

Na koniec uczniowie złożyli serdeczne życzenia Pani dyrektor Joannie Szymczyk oraz piękną jesienną kompozycję kwiatów i liści.

Wiecej na szkolnym kanale YouTube ZSGU 2019 AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ

X DZIEŃ GASTRO - DZIEŃ EMOTIKONA

19.09. odbył się w naszej szkole X Dzień Gastro. Tym razem powiazany z Dniem Emotikona.

Wiele źródeł podaje, że słowo “emotikon” pochodzi od angielskich wyrazów emotion i icon. Błąd! Nazwa ta powstała w połączeniu emotion i console, w skrócie con. (konsola, klawiatura). Dlatego tylko forma emotikon (nie emotikona) jest po polsku, poprawna językowo. Również można przyjąć, że emotikony wcale nie powstały w erze komputerów. Mało, kto wie, że pierwszy znaczek :-) pojawił 30 marca 1881 roku w satyrycznym magazynie „Puck”. Profesor Scott Fahlaman pierwszy raz użył komputerowego emotikona 19 września 1982 o godzinie 11.44. Stąd właśnie, na tę datę przypada święto tych minek.  

źródło: kalbi.pl

X DZIEŃ GASTRO - DZIEŃ EMOTICONAX DZIEŃ GASTRO - DZIEŃ EMOTICONA

W dniu 19.września z okazji Światowego Dnia Emoticona Samorząd Uczniowski z p. I. Mistak organizują X DZIEŃ GASTRO - DZIEŃ EMOTICONA.

Emoticony mogą znaleźć sie na koszulce, spodniach, bluzie, twarzy... Wszystko zależy od waszej wyobraźni.

Każdy uczeń bioracy udział w Dniu Emoticona jest zwolniony z odpowiedzi.

Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone "+" z matematyki.

Naliczniej reprezentowane w zabawie klasy zdobywają punkty w RANKINGU KLAS - GASTRO ELITA.

WYBORY  DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO I MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTAWYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO I MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA

W tygodniu 16.09. do 20.09. odbędzie się kampania przedwyborcza do Prezydium Samorządu Uczniowskiego. 

Natomiast 25.09. (środa) odbędą się wybory do Prezydium SU oraz do Młodzieżowej Rady Miasta Chorzów. 

Do Prezydium kandydują Przewodniczący Klas oraz pozostałe osoby chętne. Każda klasa może wystawić do 3 kandydatów. 

Regulamin Wyborów będzie wywieszony na tablicy SU. 

Kontakt

  • Zespół Szkół Gastronomiczno-Usługowych
    ul.Katowicka 64
    41-500 Chorzów
  • (+32) 24 11 725

Kontakt

Warsztat Szkolny

ul. Powstańców 6a

41-500 Chorzów


tel. (+32) 24 11 075

Mapa

Sobota 13.08.2022