0. 7:10 - 7:55
1. 8:00 - 8:45
2. 8:50 - 9:35
3. 9:40 - 10:25
4. 10:35 - 11:20
5. 11:30 - 12:15
6. 12:30 - 13:15
7. 13:20 - 14:05
8. 14:10 - 14:55
9. 15:00 - 15:45
10. 15:50 - 16:35
11. 16:40 - 17:25
12. 17:30 - 18:15
W konkursie na Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową wygrał Jakub Czernia z klasy 1b, który wykonał ciekawą kartkę, wykazując się kreatywnością, pomysłem i niebywałą starannością.
Kuba otrzymuje nagrodę główną, a pozostali uczestnicy słodkie bonusy.
Gratulujemy!
Jury konkursu: mgr A. Kołacz, mgr A.Pawera i mgr G. Ojciec
W dniu 16 grudnia nasza uczennica Weronika Koniecznaz klasy 4A odebrała z rąk Kuratora Oświaty w Katowicach dyplom i stypendium przyznane przez Premiera Mateusza Morawieckiego.
Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Budowlanych w Bytomiu.
W imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i uczniów serdecznie Weronice gratulujemy!
16.12. na dwóch dużych przerwach odbyło się głosowanie na najciekawszą bombkę Gastro. Uczniowie w sali 23 mogli obejrzeć i wybrać te bombki, które ich zdaniem były najlepsze.
I miejsce – bombka klasy 4 b (bombka z misternie przyklejonych szyszek i gałązek choinki)
II miejsce – bombka klasy 1 b (śnieżynka zamknięta w kuli)
III miejsce – bombka klasy 3 a (donuts ozdobiony świątecznie z napisem GASTRO w cekinach)
Bombka klasy 3 b otrzymała wyróżnienie za wkład pracy oraz estetykę wykonania. (bombka cała w misternie wykonanym wzorze z cekinów)
Wygrana bombka zostanie zawieszona na Chorzowskiej Choince przez przedstawicieli SU.
Pozostałe bombki zdobią naszą szkolną choinkę witającą odwiedzających już przy samym wejściu do szkoły.
Taką piękną kartkę wykonała uczennica kl. 4b Martyna Potopa dla 4- letniego chorego Victora. Jego mama prosiła całą Polskę o wysyłanie kartek do Victora , żeby rozjaśnić dzień urodzin i wywołać radość i uśmiech u swego chorego synka. Z inicjatywy uczennicy kl. 4b Ewy Kowalskiej kartka została podpisana przez dziesiątki uczniów Gastro i wyslana do małego Victora.
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla wszystkich.
W tym roku klasa 4c wraz z wychowawcą Katarzyną Jaron włączyli się w akcję charytatywną "Adoptuj list do Św. Mikołaja".
Wspólnie postanowiliśmy,że nie będziemy obdarowywać się upominkami podczas klasowej Wigilii, a pieniądze przeznaczymy na szczytny cel.
Pomysłodawczynią akcji była uczennica klasy 4c Oliwia Hawrylak, której należą się szczególne podziękowania.
Pomimo,że jest to nasze ostatnie, wspólne spotkanie świąteczne, nie mieliśmy żadnych wątpliwości,że taki wybór był jak najbardziej słuszny.
Warto pomagać!!!
Jak co roku 6 grudnia, uczniów Gastro odwiedził Św. Mikołaj wraz ze swoim orszakiem Śnieżynek. W tym dniu zgodnie z tradycją każdy uczeń w czapce Mikołaja był zwolniony z odpowiedzi, a wszyscy uczniowie otrzymali od Mikołaja słodkie niespodzianki. Dodatkową atrakcją były bonusy od nauczycieli z okazji Szkolnych Mikołajek. Wszyscy uczniowie mogli wybierać z klasowej torebki prezentowej losy, na których około 30 % było losami z bonusami , dzięki którym uczniowie mogą dodać sobie 10% do wybranego sprawdzianu lub kartkówki z różnych przedmiotów. Jak zwykle dzień ten minął z uśmiechem, żartami, zabawami - to nie był zwykły dzień w szkole.
W listopadzie 2019 r. odbyły się zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień w kl.: 1B, 1C, 1F, 1G, 1P i kl. 4D z Panem Szymonem Pluta (Ośrodek Terapii Uzależnień w Chorzowie).
Zajęcia obejmowały problematykę uzależnień fizjologicznych oraz behawioralnych. Spotkanie miało charakter rozmowy, pogadanki, dyskusji. Zajęcia miały na celu pobudzić do refleksji wśród młodych ludzi.
Zespół Szkół Gastronomiczno-Usługowych w Chorzowie
zaprasza na wydarzenie:
Konferencja
dla doradców zawodowych
„Porozmawiajmy o zawodach”
10 grudnia 2019r.
godz. 14:00
PROGRAM KONFERENCJI:
W tym roku ZSGU włącza się w akcję charytatywną SZLACHETNA PACZKA. Pomagamy samotnej mamie małego Jasia. Dary serca już wyruszają w drogę do potrzebującej rodziny.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w organizację i udział w naszej szkolnej kampanii na rzecz walki z zanieczyszczeniem powietrza.
28 listopada odbył się w naszej szkole Antysmog Day. Tego dnia wiele osób przyszło do szkoły ubranych na zielono, żeby zaakcentować swoje poparcie dla działań na rzecz przeciwdziałania zjawisku smogu.
Tego dnia rozwiązywaliście też test na temat zagadnienia smogu, jego przyczyn i negatywnych skutków. Klasy, które wykazały się najwyższym poziomem wiedzy antysmogowej to: 3B, 4C i 1C, które zostaną nagrodzone punktami w szkolnym rankingu klas.
Jury w składzie: p. Ewa Ptok i p. Emilia Bielawska wybrało także 3 plakaty, które najbardziej przemówiły do naszej wyobraźni, a także prezentowały najwyższy poziom wiedzy merytorycznej.
- 1 miejsce- plakat wykonany przez uczennice z kl.2A: Angelikę Hadamik, Wiktorię Hadamik, Dominikę Borys i Kamilę Sosnę
-2 miejsce: plakat autorstwa Martyny Dziok i Wiktorii Zaskórskiej z kl.1F
-3 miejsce: plakat Angeliki Bejlik z kl. 1C
Wyróżnienie za walor artystyczny zostało przyznane plakatowi Wiktorii Jeleń i Agnieszki Radeckiej z kl. IICK.
Serdecznie dziękujemy za udział!!!
6 grudnia z okazji Mikołajek klasa 1D wraz z wychowawcą p. K. Borową udała się do Multikina w Katowicach.
Zobaczyliśmy komedię romantyczną Paula Feiga pt.: "Last Christmas". Film wywoływał u widzów zarówno salwy śmiechu, jak i wzruszył niektórych do łez. Możemy go wszystkim szczerze polecić!
Wyjście do kina było dobrą okazją do integracji klasy.
W piątek 6 grudnia uczniów i nauczycieli odwiedzi Mikołaj ze swoim orszakiem.
Każdy uczeń otrzyma coś słodkiego,a szczęśliwcy dodatkowo dostaną bonusy od nauczycieli.
Wszyscy uczniowie w mikołajkowych czapkach będą zwolnieni z odpowiedzi.
Ogłaszamy akcję zbierania plastikowych nakrętek.
Akcja trwa do 10 stycznia 2020r.
Zebrane nakrętki klasy mogą przynosić w każdy piątek na najdłuższych przerwach do p. K. Borowego (s.45)
Klasa, która zbierze najwięcej otrzyma punkty w rankingu klas.
W czasie ferii zimowych zebrane nakrętki zostaną przekazane Chorzowskiemu Schronisku dla Zwierząt, które wymieni je na konkretną pomoc dla zwierząt.
2 grudnia 2019 o godz. 11:00 nasi uczniowie uczestniczą w I etapie Olimpiady ZUS "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".
Życzymy wszystkim powodzenia!
29 listopada klasa III A wraz z wychowawcą Iwoną Miśtak - zorganizowała dla uczniów SZKOLNE ANDRZEJKI. Każda klasa miała możliwość ciekawej zabawy. Wszystko miało miejsce w Sali 23, w której dziewczyny przygotowały 5 różnych stanowisk zabaw i wróżb.
Było lanie wosku, wróżbitka Wiktoria, zabawy w odgadywanie co jest w tajemniczym pudełku, losowanie owocu i interpretacja co nas czeka w przyszłości, losowanie imienia przyszłej sympatii, poszukiwania na czas ukrytych w popcornie orzechów itp.
Każdy wróżby wylane z wosku mógł zabrać do domu na pamiątkę tego Dnia.
Przy okazji klasa III A wsparła organizowaną w szkole przez klasę I B - zbiórkę dla milusińskich z Chorzowskiego Schroniska dla zwierząt. Z przeprowadzonej zbiórki zebrano 66,17zł (najwięcej klasa 4b - 22,97zł), które zostaną przekazane klasie IB na zakup karmy suchej lub mokrej dla zwierzaków.
Klasa IV B , która najhojniej wsparła zbiórkę otrzymała dodatkowo punkty w Rankingu Klas – KLASA ROKU.
W cyklu KSIĄŻKA TYGODNIA pani wicedyrektor Gabriela Ojciec poleca:
powieści ldefonso Falcones "Bosonoga królowa" i "Dziedzice ziemi".
Od 4 do 29 listopada 2019 uczniowie klasy 3c w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych i kelner odbyli praktyki zagraniczne do Bournemouth w programie Erasmus+ w projekcie "Więcej niż praktyka".
Przez miesiąc zdobywali doświadczenie zawodowe w restauracjach.
W czasie wolnym wyjechali na wycieczki do: Southampton, Durdle Door, Londynu. Nabyli nowe umiejętności zawodowe, przełamali barierę językową i bogatsi o nowe doświadczenia wracają do kraju.
Każdy z nich otrzymał certyfikat i Europass Mobilność.
W piątek 29 listopada 2019 zorganizowaliśmy warsztaty dla uczniów 8 klasy szkoły podstawowej nr 29 w Chorzowie.
W ramach preorientacji zawodowej uczniowie wzięli udział w warsztatach „Zawody w branży gastronomiczno-hotelarskiej od kuchni”, podczas których wykonywali ćwiczenia gastronomiczne, cukiernicze, baristyczne, barmańskie i hotelarskie na warsztatach szkolnych.
Druga część obejmowała udział w warsztatach „Szanse i możliwości szkolnictwa branżowego” w ramach doradztwa zawodowego.
Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z tak sympatycznymi uczniami.
BIBLIOTEKA ogłasza konkurs plastyczny na NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ.
Liczy sie pomysł i kreatywność.
Technika wykonania jest dowolna.
Termin oddawania prac: 13.12.2019r. do BIBLIOTEKI
Ogłoszenie wyników konkursu: 16.12.2019r.
NA ZWYCIĘZCÓW CZEKAJĄ ATRAKCYJNE NAGRODY!
Warsztat Szkolny
ul. Powstańców 6a
41-500 Chorzów
tel. (32) 24 11 075