AKTUALNOŚCI

Czwartek 06.10.2022

liczba odwiedzin: 2858597

DZWONKI

0.      7:10 - 7:55

1.      8:00 - 8:45

2.      8:50 - 9:35

3.      9:40 - 10:25

4.     10:35 - 11:20

5.     11:30 - 12:15

6.     12:30 - 13:15

7.     13:20 - 14:05

8.     14:10 - 14:55

9.     15:00 - 15:45

10.   15:50 - 16:35

11.   16:40 - 17:25

12.   17:30 - 18:15

Galeria zdjęć

GASTRONOMIA

SUKCES JUSTYNY!!!

01.kwietnia we Wrocławiu odbył się Finał XXIV OgólnopolskiegoTurnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz, w którym wzięło udział 19 cukierników z całej Polski.
Naszą szkołę reprezentowała JUSTYNA SZKLANNY uczennica klasy 3c/k.  Justyna zajęła III MIEJSCE w turnieju, ale w części praktycznej była najlepsza.

BRAWO BRAWO BRAWO BRAWO BRAWO BRAWO BRAWO BRAWO BRAWO BRAWO BRAWO BRAWO 

Dostała też nagrodę za najpiękniejszy eksponat z czekolady.

Justyna przygotowywała się do konkursu pod opieką p. Magdaleny Malcherczyk.

Zobacz więcej zdjęć w galerii: FINAŁ XXIV TURNIEJU NA NAJLEPSZEGO UCZNIA W ZAWODZIE CUKIERNIK I PIEKARZ

SUKCES MARLENY!

Mamy zaszczyt poinformować, że uczennica klasy 4B MARLENA NIŹNIKIEWICZ, w prestiżowym konkursie KULINARNY TALENT 2019 ROBERT SOWA zdobyła II MIEJSCE.

Konkurs odbył się 28.03.2019r. w Warszawie podczas Targów EuroGastro 2019 "Przygotowanie do kariery".

BRAWO BRAWO BRAWO BRAWO BRAWO BRAWO BRAWO BRAWO BRAWO BRAWO BRAWO

Marlena przygotowywała się do konkursu pod opieką p. Katarzyny Beier. Gratulacje!

Oto danie wicemistrzyni:

TARGI EuroGastro 2019 - KONKURS KULINARNY

Dzisiaj nasza uczennica Marlena Niźnikiewicz weźmie udział w autorskim konkursie Roberta Sowy, który odbędzie się w Warszawie podczas Targów EuroGastro 2019.

Jest to kontynuacja rozpoczętej  w tym roku współpracy z Firmą Prymat i Roberem Sowa "Przygotowania do kariery".

Efekty długich godziny przygotowań, łez i potu będziemy mogli na bieżąco śledzić już dzisiaj. 

Wczoraj odbyło się rozlosowanie godziny przygotowania potraw. 

Udział w konkursie biorą przedstawiciele szkół, którzy uczestniczyli w warsztatach " Przygotowania do kariery".

Uczestników jest 12 z całej Polski. Każdy z uczestników będzie przygotowywał 8 talerzy tej samej potrawy, mają na to 40 minut !!!!

Trzymamy kciuki i zapraszamy na relację ! 

SWEET TARGI W KATOWICACH

W dniu 25.03.2019 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w 10 jubileuszowych Sweet Targach w Katowickim MCK pod opieką p.Magdaleny Malcherczyk.

NA LEKCJI U CUKIERNIKÓW

Torty tradycyjne i w stylu drip cake.

"WIEM, CO JEM - ZDROWO JEM" - WARSZTATY DLA ÓSMOKLASISTÓW

12 marca kolejny raz w ramach realizacji programu "Wiem co jem - zdrowo jem" gościliśmy w warsztacie szkolnym 19-osobową grupę młodzieży wraz z opiekunami. Tym razem VIII klasa  przyjechała do nas z Rudy Śląskiej, ze Szkoły Podstawowej nr 23. Razem  przygotowywaliśmy muffinki, kiełbaski w cieście oraz pyszne mini pizze.

Następnie klasa kelnerska zaprosiła naszych gości do sali obsługi  na wspólne ćwiczenia składania serwetek, parzenia kawy Latte Art, nakrycia naczyń i sztućców do poszczególnych posiłków.

Ósmoklasiści zostali zapoznani także z innymi kierunkami , które oferuje nasza szkoła na rok szkolny 2019/2020.

Warsztaty przygotowały i przeprowadziły: p. Ewa Ortyl, p. Hanna Mansfeld , p. Sabina Pakosz, p. Izabela Gielsberg-Mataniak.

11.03.2019. ZAJĘCIA NA SALI OBSŁUGI KONSUMENTA

Dzisiaj, tj. 11.03.2019., w Warsztacie Szkolnym odbyło się nagranie odcinka programu kulinarnego "RĄCZKA GOTUJE".

Panu Remigiuszowi Rączce w gotowaniu pomagali uczniowie: Marlena Niźnikiewicz z kl. 4B oraz Martyna Potopa i Marcel Flisiak z kl. 3B.

Program zostanie wyemitowany w TVP3 KATOWICE w sobotę 16.03. o godz. 18.00, a powtórkę będzie można zobaczyć w niedzielę 17.03. o godz.10.00.

Więcej zdjęć w galerii RĄCZKA GOTUJE W ZSGU

TŁUSTY CZWARTEK NA WARSZTACIE

Staropolskie przysłowie mówi: 

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła

Dziś, tj. 28.02., na warsztacie szkolnym królowała produkcja pączków i faworków.

PÓŁKOLONIŚCI W WARSZTACIE ZSGU

19.02. w ramach półkolonii "Akcja Zima", organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury, warsztat szkolny odwiedzili młodzi entuzjaści sztuki kulinarnej. 

Dzieci upiekły słodkie ciasteczka francuskie z marmoladą w formie wiatraczków, półfrancuskie twarogowe ciastka z jabłkiem, a także przekąski na słono w formie koreczków i zapiekanych kanapek z serem, pieczarkami i szynką. 

Półkoloniści przygotowali również bezalkoholowe drinki przy użyciu syropów barmańskich, a także poznały tajniki “kuchennej etykiety”. Dzieci dowiedziały się, jak podawać posiłki, jak przygotować ciekawe formy z serwetek, a także do czego mogą służyć różne rodzaje sztućców.

Cały artykuł i więcej zdjęć: chorzowianin.pl

Relacja filmowa: Telpol INFO

WALENTYNKI 2019

Słodkości na Walentynki przygotowała klasa 3B z nauczycielami p.E. Ortyl i p.M. Heyda

SŁODKOŚCI BEZ CUKRU... CZY TO MOŻLIWE?

W dniu 4 lutego kolejny raz w ramach programu "Wiem, co jem - zdrowo jem" gościliśmy na Warsztacie szkolnym młodzież gimnazjalną oraz ośmioklasistów ze Szkoły Podstawowej Nr 10 w Katowicach. Tematem dzisiejszych zajęć były "SŁODKOŚCI BEZ CUKRU... CZY TO MOŻLIWE? "

Uczniowie mieli możliwość wykonać ciasteczka owsiane, kocie oczka nadziewane musem jabłkowym oraz muffinki .

Następnie przeszliśmy na degustację wypieczonych słodkości do pracowni obsługi gości, gdzie klasa I A kelner pod opieką p. Izabeli Gielsberg-Mataniak zaprezentowała charakterystykę zawodu.

Kelnerzy zaprosili naszych gości do wspólnych ćwiczeń: nakrycia naczyń i sztućców do poszczególnych posiłków, łamania serwetek, parzenia herbaty oraz kawy latte art. Młodzież poznała podstawowe zasady obsługi gościa.

Warsztaty zorganizowały i przeprowadziły: p. Ewa Ortyl, p. Hanna Mansfeld, p. Sabina Pakosz i p.Izabela Gielsberg- Mataniak.

Więcej zdjęć w galerii WARSZTATY KULINARNE DLA GIMNAZJALISTÓW I ÓSMOKLASISTÓW

OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI

11 stycznia w Gliwicach odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Tematem wiodącym tegorocznych zmagań były - "Produkty mleczne-technologia i ich rola w żywieniu".

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3b : Ewa Kowalska i Martyna Potopa. 

XXIV TURNIEJ NA NAJLEPSZEGO UCZNIA W ZAWODZIE PIEKARZ I CUKIERNIK

W dniach 15-16.01.2019 w ZSZ w Lublińcu odbył się XXIV Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz i Cukiernik. Naszą szkołę reprezentowała uczennica 3ck Justyna Szklanny. Po dwudniowych zmaganiach konkursowych, które składały się z części praktycznej i teoretycznej wyłoniono zwycięzców. Wśród wygranych znalazła się nasza Justyna kończąc wojewódzki etap turnieju na II miejscu.

GRATULUJEMY!

27 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W tym roku uczniowie i nauczyciele ZSGU włączyli się w akcję wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowując kanapki dla wolontariuszy.

X Ogólnopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych „KUCHNIA POLSKA W TRADYCJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA 2018” oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodych Baristów dla Szkół Gastronomicznych.

W dniu 07 grudnia 2018 roku w Warszawie odbył się X Ogólnopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych „KUCHNIA POLSKA W TRADYCJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA 2018” oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodych Baristów dla Szkół Gastronomicznych.

Nasz zespół w składzie: Marlena Niźnikiewicz z klasy IV b, Martyna Potopa z klasy III b i Tomek Szczygieł z klasy I a kelner dostali się do ścisłego finału, przedstawiając komisji konkursów poniższe prace:

Przyjechaliśmy pełni optymizmu i wiary we własne możliwości. A tak zagrzewaliśmy się do walki:

Tak omawialiśmy strategię działania:

Tak prezentował się Tomek:

A tak pracowały dziewczyny:

My z boku kibicowaliśmy w napięciu:

Po dwóch godzinach czasu konkursowego ogłoszono wyniki. Jako zespół zajęliśmy 5 miejsce, a Marlena Niźnikiewicz otrzymała indywidualną nagrodę Osobowość Kulinarna Konkursu.

Więcej zdjęć w galerii KONKURS KULINARNY W WARSZAWIE

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY DLA GIMNAZJALISTÓW

10 grudnia odbyły się w naszych Warsztatach szkolnych  "Świąteczne warsztaty dla gimnazjalistów". Ich celem była promocja kształcenia zawodowego oraz ukazanie szkoły gastronomicznej jako szkoły atrakcyjnego wyboru.

Pod okiem nauczycieli p. Hanny Mansfeld  i p. Sabiny Pakosz uczniowie klasy II C: Agata, Magda, Alicja, Kasia oraz uczennicy klasy I b Agaty wspólnie z młodzieżą gimnazjalną Szkoły Podstawowej nr 10 w Katowicach, przygotowali, wypiekli i udekorowali pierniczki oraz muffinki z kremem czekoladowym.

Następnie w pracowni obsługi gości klasa I A  grupa kelnerów pod opieką p. Izabeli Giersberg-Mataniak zaprezentowała  charakterystykę zawodu.

Kelnerzy zaprosili naszych gości do wspólnych ćwiczeń, które polegały na nakryciu naczyń i sztućców do poszczególnych posiłków. Gimnazjaliści mieli także okazję poznać tajniki łamania serwetek, parzenia kawy  oraz podstawowych zasad obsługi gościa.

Więcej zdjęć w galerii ŚWIĄTECZNE WARSZTATY

WARSZTATY PIERNICZKOWE W PRZEDSZKOLU

07.grudnia grupa cukierników z klasy 3c/k wraz z opiekunem p. Magdaleną Malcherczyk odwiedziła dzieci w Przedszkolu Nr 19 w Chorzowie. Dzieci poznały zawód cukiernika. Później wzięły udział w WARSZTATACH PIERNICZKOWYCH, w trakcie których z pomocą naszych uczniów wałkowały ciasto, wykrawały z niego różne kształty oraz dekorowały lukrem i ozdobami upieczone pierniczki.

zdjęcia w większym formacie także w galerii WARSZTATY PIERNICZKOWE W PRZEDSZKOLU

OBSŁUGA GASTRONOMICZNA W PAWŁOWICACH - BARBÓRKA JASTRZĘBSKIEJ SPÓŁKI WĘGLOWEJ

04. grudnia uczniowie z klasy 1a, 2b, 2c, 3b i 3c wzięli udział w obsłudze gastronomicznej dużej imprezy jaką była BARBÓRKA JASTRZĘBSKIEJ SPÓŁKI WĘGLOWEJ  w Kopalni Pniówek w Pawłowicach.

więcej zdjęc w galerii BARBÓRKA JSW

Portal TubaChorzowa.pl zamieścił relację filmową z warsztatów kulinarnych z p. Robertem Sową.

 

WARSZTATY KULINARNE Z ROBERTEM SOWĄ I FIRMĄ PRYMAT 03.12.2018.

W poniedziałek, 03.12.2018r., w Naszej Szkole odbyły się WARSZTATY KULINARNE z p. ROBERTEM SOWĄ pt. „Przygotowanie do kariery”.

Mistrzowi w dziedzinie gastronomii towarzyszyło dwóch szefów kuchni p. Konrad Kornaszewski oraz  p. Krzysztof Baranowski.

Uczniowie, zostali podzieleni na 3 grupy i każda grupa miała przypisanego „szefa”, z którym pracowała podczas warsztatów.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie wybrani spośród wszystkich klas o profilu kucharz od klasy 1 do 4, każdy miał szansę się pokazać i zaprezentować swoje umiejętności.

Kucharze przygotowali Business lunch czyli posiłek odbywający się podczas biznesowego spotkania w restauracji, który musi zostać wykonany w czasie 45 minut, i tyle też wystarczyło naszym uczniom aby przygotować

zupę hiszpańską z chorizo i oliwkami,

pierś z kaczki z jabłkami i rodzynkami oraz

deser –  kardamonowy torcik bezowy z kremem waniliowym i owocami.

Wszystkie dania powstały przy użyciu aromatycznych przypraw marki Prymat GASTROline, która dla ZSGU zasponsorowała zapas przypraw dla wszystkich sal technologicznych, fartuszki dla uczniów reprezentujących naszą szkołę poza jej murami, jak również tablice edukacyjne, które zawisną w sali 42. Podczas gotowania wykorzystano również produkty firmy Smak.

Każdy z uczestników, otrzymał certyfikat uczestnictwa oraz zbiór przepisów na wykonanie potrawy z pokazu ale przede wszystkim każdy uczeń otrzymał autorska książkę z dedykacją i autografem p. Roberta Sowy pt. „ Krok po kroku z Robertem Sową”.

Więcej zdjęć w galerii WARSZTATY KULINARNE Z ROBERTEM SOWĄ

SŁODKIE SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI

W dniu 27 listopada aktywna młodzież naszej szkoły: Agnieszka, Sonia, Marcel i Olaf z klasy III b pod opieką nauczycieli p. mgr inż. Ewy Ortyl i p. mgr Sabiny Pakosz przeprowadziła " Warsztaty cukiernicze"  dla maluchów Miejskiego Przedszkola  nr 47 z Oddziałami Integracyjnymi w Rudzie  Śląskiej .

Przedstawiliśmy przedszkolakom w ramach preorientacji zawodowej, na czym polega zawód kucharza i kelnera.

Ogromną atrakcją dla maluszków było wspólne dekorowanie wcześniej wypieczonych pierniczków oraz pokaz umiejętności kelnerskich. Na koniec grupa "Biedronek" wręczyła nam małe upominki.

Więcej zdjęć w galerii WARSZTATY CUKIERNICZE W PRZEDSZKOLU

KATOWICKIE DNI LWOWA

22.11.2108r. w Domu Kultury na Koszutce w Katowicach odbyły się obchody 100-lecia Zwycięskiej Obrony Lwowa.

W ramach tych obchodów nasza szkoła podjęła się wypieku chleba kulikowskiego. Warszaty Szkolne wypiekły na tę okoliczność 4 kosze z chlebem kresowym, a uczniowie klasy 3B: Agnieszka Koj i Marcel Flisiak rozdawali go po zakończonym koncercie.

Całą uroczystość uświetniał koncert chóru Echo-Kresów. Inicjatorem wydarzenia był Pan Antoni Wilgusiewicz - prezes Katowickiego Klubu Miłośników Historii i Kultury Lwowa.

Przepis na chleb kulikowski i zdjęcia w galerii

KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ - GALA ZSGU Z OKAZJI 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI

Ogromny biało-czerwony tort wykonany przez p. M. Malcherczyk z pomocą uczniów z klasy 2b był zwieńczeniem uroczystości GALI ZSGU Z OKAZJI 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI. Tortu mogli skosztować wszyscy widzowie i artyści.

OBSŁUGA GASTRONOMICZNA

08. listopada, uczniowie Naszej Szkoły brali udział w obsłudze gastronomicznej w Centrum Edukacyjnym IPN PRZYSTANEK HISTORIA w Katowicach.

03.12.2018r. odbędą się Warsztaty gastronomiczne „Przygotowanie do kariery”, które będą rozłożone na dwie tury.

Pierwsza o godzinie ok. 8:30 natomiast druga tura o godzinie ok. 10:30.

W obu turach warsztatów – gotowania wraz z Robertem Sową będzie udział brało łącznie 40 uczniów Naszej Szkoły.

W tym tygodniu zostaną ogłoszone nazwiska osób, które będą zaproszone na tak prestiżowe wydarzenie.

Pod koniec tury warsztatów wręczamy każdemu uczniowi biorącemu udział w warsztatach certyfikat uczestnictwa.
Uczniowie po szkoleniu przywracają w sali ład i porządek przed rozpoczęciem 2 tury.

 Eliminacje do konkursu Kulinarny Talent Roberta Sowy: 

Wszystkie szkoły, które odwiedzamy dostają 1 miejsce w finale autorskiego konkursu Roberta Sowy „Kulinarny Talent 2019”, który odbędzie się 28 marca 2019 roku podczas targów EuroGastro.

Podczas warsztatów wyłaniany jest laureat prestiżowego konkursu „Kulinarny Talent Roberta Sowy", który swoje możliwości zaprezentuje podczas wielkiego finału na targach Euro Gastro, najważniejszych i największych targach branży HoReCa.

Konkurs otwiera furtkę do przyszłej kariery w branży gastronomicznej.

Uczniowie wraz z p. Robertem Sową będą przygotowywać następujące dania:

- zupę hiszpańską z chorizo i oliwkami,

- pierś z kaczki z jabłkami i rodzynkami

- deser  –  kardamonowy torcik bezowy z kremem waniliowym i owocami.

Informacja_prasowa._Przygotowanie_do_kariery.doc

(p.K.Beier)

OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWIENIU - WYNIKI SZKOLNEGO ETAPU OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWIENIU - WYNIKI SZKOLNEGO ETAPU

I miejsce:  Potopa Martyna kl. IIIB

II miejsce: Kowalska Ewa kl. IIIB  

III miejsce:  Toś Anna kl. IIIC

 

GRATULUJEMY!!!

OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWIENIU - SZKOLNY ETAP

05. listopada odbył się pierwszy etap OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWIENIU.

Trzymamy kciuki za wyniki! Mamy nadzieję, że nasza szkoła będzie reprezentowana w następnym etapie.

Koordynator - p. J. Wątroba

KONKURS SUPER KUCHARZ I CUKIERNIK ROZSTRZYGNIĘTY

25 października odbył się konkurs kulinarno-cukierniczy BIAŁO-CZERWONO.

Zwycięzcy w konkursie cukierniczym:

I miejsce: ANNA KRUPA - klasa 4B - "RED VELVET"

II miejsce: JUSTYNA SZKLANNY - klasa 3C/K - "POKE BALLE"

III miejsce: MARLENA NIŹNIKIEWICZ - klasa 4B - "SŁODKIE BUŁKI"

 

Zwycięzcy w konkursie kulinarnym:

I miejsce: ANNA TOŚ - klasa 3C - "PIERŚ Z KACZKI"

II miejsce: PAULINA IWANIUK - klasa 3C/K - "ROLADA, KLUSKI, BURACZKI I PUREE ZIEMNIACZANE"

III miejsce: BARTOSZ SADŁO - klasa 3C - "STEK Z POLĘDWICY"

Konkurs zorganizowały: p. J. Wątroba,H. Mansfeld, K. Beier

więcej zdjęć w galerii: konkurs SUPER KUCHARZ I CUKIERNIK

CAKE FESTIVAL POLAND 2018 - DZIEŃ DRUGI

W dniu 24 paździenika druga grupa młodzieży naszej szkoły wzięła udział w tegorocznej edycji Cake Festiwal Poland w katowickim Spodku. Nasi przyszli cukiernicy uczestniczyli w pokazach cukierniczych, mieli możliwość zobaczenia wielu prac konkursowych w różnej tematyce, tj., torty okolicznościowe, babeczki, ciastka, pierniczki dekorowane różnymi innowacyjnymi metodami. Wrócili pełni wrażeń i pozytywnych emocji. 

Zdjęcia wystawowych słodkości w galerii CAKE FESTIVAL POLAND 2018

(M.Malcherczyk)

CAKE FESTIVAL POLAND 2018

23. października klasy 2C i 3C z opiekunami p. J.Wątrobą, I.Giersberg-Mataniak i H. Mansfeld udały się do katowickiego Spodka na CAKE FESTIVAL POLAND

Zdjęcia z wydarzenia w galerii CAKE FESTIVAL POLAND 2018

KONKURS SUPER KELNER, KUCHARZ I CUKIERNIK

25.10.2018. o godz. 9.00. organizowany będzie Szkolny Konkurs o tytuł Super Kelnera, Super Kucharza i Super Cukiernika.

Temat konkursu: BIAŁO-CZERWONO

Zgłoszenia kierować proszę do nauczycieli przedmiotów zawodowych.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYWNOŚCI

16.października obchodzony jest jako Światowy Dzień Żywności. Celem obchodów Światowego Dnia Żywności jest pogłębianie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem, niedożywieniem i ubóstwem.

Tego dnia dzieliliśmy się w szkole pysznymi, zdrowymi jabłkami z polskich sadów.

APEL: NIE MARNUJMY ŻYWNOŚCI

Zdjęcia z wydarzenia tutaj

100 METROWIEC NA 100-LECIE - relacja z wydarzenia

Relację z wydarzenia "100 metrowiec na 100-lecie odrodzenia państwa polskiego", które miało miejsce 04.października przygotowała telewizja internetowa COMTV.pl 

My ją możemy oglądać za pośrednictwem Chorzów TV- YOUtube 

100 METROWA BABKA NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

04. października br., uczniowie ZSGU wraz z nauczycielami częstowali mieszkańców Chorzowa 100 metrową babką, którą upiekli, by uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

100 metrowa babka biszkoptowo-tłuszczowa, przekładana kremem cytrynowym i posypana biało-czerwonym kokosem, to efekt czterodniowej pracy, w trakcie której zużyto 1050 jajek, ponad 100 kg mąki, 32 litry oleju i 40 litrów mleka. Wypieczono ponad 300 babek, które ułożono na 80 stołach, a następnie podzielono na 4500 porcji.

Dziękujemy sponsorowi produktów firmie SELGROS 

Zdjęcia z wydarzenia są do zobaczenia w galerii: 100 metrowiec na 100-lecie

O wydarzeniu pisali :

katowice.wyborcza.pl

dziennikzachodni.pl

chorzowianin

chorzow.naszemiasto.pl

silesion.pl

FAKT24.pl

SUPERexpress

tvs.pl

A także filmową relację nagrała TVP3 KATOWICE

Pyszny rekord. 100 metrów ciasta na 100-lecie niepodległości

UROCZYSTA INAUGURACJA WARSZTATU SZKOLNEGO

26 września br. odbyła się uroczysta inauguracja Warsztatu Szkolnego, po przeprowadzonym w ubiegłym roku szkolnym kapitalnym remoncie, którego koszt wyniósł ok. 1 miliona złotych. Środki na jego realizację pochodziły w 50% z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 Infrastruktura Kształcenia Zawodowego ZIT, a 50% inwestycji zostało sfinansowane z budżetu Miasta Chorzów. Nasza szkoła też partycypowała w kosztach modernizacji i wydała na to przedsięwzięcie 70 000 złotych.

Inwestycja obejmowała przebudowę funkcjonalną pomieszczeń kuchennych z modernizacją instalacji wodnej, kanalizacyjnej i elektrycznej, a także zakup nowoczesnego wyposażenia i sprzętu gastronomicznego, jaki jest wykorzystywany w restauracjach, cukierniach i kawiarniach, a służącego do zdobywania praktycznego doświadczenia zawodowego.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością:

p. Wiesław Ciężkowski - prezydent Miasta Chorzów do spraw społecznych,

p. Bożena Szarama - dyrektor Delegatury Śląskiego Kuratora Oświaty w Bytomiu,

p. Wacław Piska - wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno-Usługowych w Chorzowie.

Na inaugurację przybyli również zaproszeni dyrektorzy i pracownicy Urzędu Miasta Chorzów, dyrektorzy chorzowskich placówek oświatowych, przedstawiciele hoteli i restauracji z aglomeracji śląskiej, z którymi ZSGU współpracuje, a także przedstawiciele wielu instytucji i organizacji, którzy zechcieli przyjąć zaproszenie.

Pani dyrektor ZSGU Joanna Szymczyk:

"Dzisiejszy dzień jest ważnym wydarzeniem w historii naszej szkoły. Poprzez dbałość o infrastrukturę pokazujemy również dbałość o tych, którzy są dla nas najważniejsi - czyli naszych uczniów. Niech te warsztaty, połączone z profesjonalną wiedzą naszej kadry, sprawią, że w dorosłe życie absolwenci Zespołu Szkół Gastronomiczno-Usługowych w Chorzowie wejdą z bogatym bagażem wiedzy i najwyższymi umiejętnościami praktycznymi, dzięki którym będą atrakcyjni na rynku pracy."

 Uroczyste przecięcie wstęgi

 Zaproszeni goście

 Catering, czyli czym częstowano gości

 Obsługa, czyli kto zadbał o gości

 

UROCZYSTE OTWARCIE WARSZTATU SZKOLNEGO

26.09.(środa) o godz. 10.00. odbędzie się uroczyste otwarcie Warsztatu Szkolnego po przeprowadzonym generalnym remoncie.

Kontakt

  • Zespół Szkół Gastronomiczno-Usługowych
    ul.Katowicka 64
    41-500 Chorzów
  • (+32) 24 11 725

Kontakt

Warsztat Szkolny

ul. Powstańców 6a

41-500 Chorzów


tel. (+32) 24 11 075

Mapa

Czwartek 06.10.2022